bezpłatne przejazdy dla uczniów

ZTM Rzeszów informuje, że można już zapisywać uprawnienia na bezpłatne przejazdy dla uczniów do 21 roku życia. Uprawnienie aktualnie zapisane na karcie miejskiej jest ważne do 30 września 2020 roku. Natomiast nowe uprawnienie będzie ważne do 30 września 2021 roku.

Podstawą prawną do bezpłatnych przejazdów dla rzeszowskich uczniów jest Uchwała Rady Miasta Rzeszowa
Nr. IX/173/2019 z dnia 26 marca 2019 roku.

Dla przypomnienia poniżej są warunki przyznania uprawnienia:

Po pierwsze wymagana jest aktualna, ważna legitymacja szkolna ucznia,

Po drugie wymagany jest jeden z poniższych dokumentów:

  1. kopia pierwszej strony zeznania podatkowego opatrzonego prezentatą urzędu skarbowego w którym podatnik składał zeznanie podatkowe, lub
  2. zaświadczenie z urzędu skarbowego potwierdzające fakt rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych zawierające informację o adresie zamieszkania podanym w zeznaniu PIT, lub
  3. UPO (Urzędowe Potwierdzenie Odbioru) oraz pierwsza strona zeznania podatkowego – w przypadku składania zeznania droga elektroniczą.

Ww. dokumenty dotyczą poprzedniego roku kalendarzowego i muszą potwierdzać fakt zamieszkania na terenie miasta Rzeszowa przez rodzica ucznia, opiekuna prawnego lub pełnoletniego ucznia.

Ważne jest to, żeby na zeznaniu podatkowym widniał adres rzeszowski ! W innym wypadku nie będzie można uzyskać uprawnienia.

Zeznania składane przez pracodawców lub inne podmioty uprawnione ZTM akceptuje tak samo jak składane osobiście.

Bezpłatne przejazdy dla uczniów zapisywane są na RKM (Rzeszowskiej Karcie Miejskiej) przez kasjera w kasie lub pracownika POP (Punktu Obsługi Podróżnego). Okazując powyższe dokumenty pamiętać trzeba żeby zakryć w jakiś sposób dane finansowe które są ujęte na dokumentach lub kopiach. Dokumenty są okazywane do wglądu w celu weryfikacji poprawności wszystkich danych.

Jak już wcześniej pisałem, uprawnienia zapisywane są na okres trwania roku szkolnego do 30 września roku następnego. Trzeba pamiętać również o tym, że uprawnienia trzeba odnawiać i zapisywać każdego roku 😉

Ten artykuł może Cię też zainteresować : Zakup i zapisanie biletu ZTM

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.