Senior w Sieci

Senior w sieci

Czym jest aplikacja

Aplikacja jest innowacyjnym rozwiązaniem, którego celem jest zintegrowanie środowiska Rzeszowskich seniorów. Aplikacja mobilnaSenior w Sieci” jest narzędziem informacyjnym Rzeszowskiego Centrum Seniora.

Dzięki współpracy z różnymi mediami oraz instytucjami w naszej Aplikacji, użytkownicy będą mogli uzyskać informacje z wielu źródeł. Jest to codzienna dawka wiadomości w jednym miejscu, a także ważny element współpracy z młodszym pokoleniem.

Aplikacja jest odpowiedzią na potrzeby poprawy przede wszystkim komunikacji i informacji a także szacunku i integrowania rzeszowskiej społeczności. Są to, z punktu widzenia Seniorów, kluczowe aspekty jak najdłuższej ich aktywności, a także samodzielności i udziału w prywatnym i zorganizowanym życiu społecznym.

Cel aplikacji Senior w Sieci

Działania twórców zmierzają do kreowania pozytywnego wizerunku starszej części mieszkańców naszego miasta, przede wszystkim poprzez:

  • Rozwijanie i pielęgnowanie aktywności osób w starszym wieku jako szansy na pomyślne starzenie;
  • Stymulowanie rozwoju osobowego oraz sprawności intelektualnej i fizycznej;
  • Utrzymanie i/lub poszerzenie udziału w kulturze i życiu społecznym jako sposobu na zapobieganie samotności i izolacji społecznej;
  • Wsparcie organizowania specjalistycznej pomocy psychologicznej, terapeutycznej, profilaktycznej i prawnej;
  • Promocję zdrowia i kształtowanie zdrowego stylu życia;

Opis aplikacji

Interfejs aplikacji został zaprojektowany uwzględniając potrzeby i ograniczenia seniorów. Jego prostota uwzględnia fakt, że spora część seniorów nie ma doświadczenia z aplikacjami mobilnymi. Funkcjonalności aplikacji zaprojektowane tak aby senior w jednym miejscu, w łatwy i czytelny sposób mógł pozyskać dobrane dla niego informacje. Między innymi informacje dotyczące spraw dotyczących Rzeszowskich seniorów, zdrowia, informacje o wydarzeniach i imprezach dla seniorów.

Dodatkowo w aplikacji można znaleźć informacje o klubach seniorów, Uniwersytetach Trzeciego Wieku, Rzeszowskiej Radzie Seniora oraz Rzeszowskim Centrum Seniora. Jedną z istotnych i innowacyjnych funkcjonalności jest Giełda Pomocy. Łączy ona w łatwy sposób zarówno osoby które potrzebują pomocy jak i osoby/instytucje świadczące pomoc na rzecz seniorów.

Pomysłodawcy

Inicjatorem przedsięwzięcia jest powstałe w 2020 r. Stowarzyszenie „Kreatywny Senior w Rzeszowie”. Na ten cel pozyskało środki zarówno z Urzędu Miasta Rzeszowa jak i z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.
W/w Organizacja pozarządowa współpracuje m. innymi z: Rzeszowską Radą Seniorów, Urban Lab – Miasto Rzeszów, Stowarzyszeniem „Podkarpacki Klaster Zdrowia i Profilaktyki”.

Aplikacja do pobrania bezpłatnie w sklepie Google Play – Aplikacja tutaj

Zaglądnij też to artykułu Stowarzyszenie Kreatywny Senior

Categories:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.