budżet obywatelski

27 maja 2019 rozpoczął się nabór propozycji zadań do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Projekty zadań można zgłaszać do 28 czerwca 2019 za pośrednictwem oficjalnej strony rbo.erzeszow.pl, a całe konsultacje potrwają do 30 września kiedy to zostaną opublikowane wyniki głosowania.

Szczegółowy harmonogram konsultacji znajduje się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej oraz na stronie RBO

Kwota budżetu

W tegorocznej edycji RBO do rozdysponowania jest kwota 10 mln złotych, która jest podzielona na 3 kategorie zadań.

Kategoria I są to zadania o charakterze ogólnomiejskim i przeznaczone jest na nią 50% budżetu czyli 5 mln złotych natomiast każdy z projektów nie może przekroczyć kwoty 1 mln złotych,

Kategoria II są to zadania o charakterze ogólnoosiedlowym i przeznaczone jest na nią 40% budżetu czyli 4 mln złotych natomiast każdy z projektów nie może przekroczyć kwoty 200 tyś. Złotych,

Kategoria III są to zadania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym i przeznaczone jest na nią 10% budżetu czyli 1 mln złotych natomiast każdy z projektów nie może przekroczyć kwoty 50 tyś. złotych.

Zgłaszanie projektów

W tym roku nastąpiła zmiana odnośnie zasad Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Składanie propozycji zadań odbywa się bowiem tylko i wyłącznie elektronicznie przez serwis rbo.erzeszow.pl.

W celu złożenia propozycji należy założyć konto w serwisie oraz uzupełnić formularz zgłoszeniowy, następnie trzeba go wydrukować i zebrać 15 podpisów. Następnie uzupełnioną listę poparcia trzeba dołączyć elektronicznie do wcześniej utworzonego wniosku i wysłać do weryfikacji.

W razie jakichkolwiek problemów można skontaktować się z Infolinią Urzędu Miasta Rzeszowa (1 77 88 99 00) lub zgłosić do Biura Rady Miasta w celu uzyskania pomocy.

Weryfikacja

Od 1 lipca będzie trwała weryfikacja zgłoszonych projektów między innymi pod kątem formalnym, poprawności zgłoszenia a także zasadności danego projektu oraz czy dany projekt może być fizycznie zrealizowany. Weryfikacja zakończy się 31 lipca 2019 i będzie utworzona lista projektów, które będą poddane głosowani.

Głosowanie

Według harmonogramu głosowanie rozpocznie się 30 sierpnia i potrwa do 20 września. Głosować będzie można podobnie jak było to ze zgłaszaniem projektów poprzez stronę rbo.erzeszow.pl

30 września zostaną opublikowane oficjalne wyniki głosowania oraz zwycięskie projekty.

Strona Rzeszowski Budżet Obywatelski

rbo.erzeszow.pl

Strona BIP odnośnie RBO

http://bip.erzeszow.pl/

Poniżej zamieszczony jest filmik pokazujący jak poruszać się po stronie RBO oraz jak dodać projekt zadania do głosowania.

Categories:

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.