Czym jest ePUAP

ePUAP jest to Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej czyli platforma, która powstała z myślą o usprawnieniu oraz zinformatyzowaniu usług publicznych. Jest ona na bieżąco aktualizowana o nowe treści i jest usprawniane jej działanie. Obecnie jest 2 generacja ePUAPU, nowszy interfejs, nowe formularze i ogólny wygląd, tak więc trzeba się pomału przyzwyczaić jeżeli ktoś korzystał z wcześniejszej wersji.

Profil zaufany

Profil zaufany ePUAP – jest to bardzo przydatna funkcjonalność, która nieraz okazuje się pomocna dla nie jednej osoby, a jego utworzenie nie jest wcale takie trudne i pracochłonne jakby się mogło wydawać. Wszelkie instrukcje w jaki sposób możemy tego dokonać znajdują się w materiale wideo poniżej ?

Dzięki profilowi zaufanemu możemy składać elektroniczne wnioski do Urzędów Gmin czy też innych instytucji.
Możemy między innymi składać wnioski o nowy dowód osobisty, o rejestrację, zawieszenie czy wykreślenie działalności gospodarczej, o przyznanie świadczenia wychowawczego 500 zł na dziecko. Można załatwiać różne sprawy z działu edukacji, pomocy społecznej, zamówień publicznych, zdrowia, podatków, pracy i zatrudnienia oraz wielu innych. ePUAP i profil zaufany to nic trudnego a w znacznym stopniu ułatwia funkcjonowanie, warto mieć taką funkcjonalność ?

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.